6 забележителни изоставени имения от цял свят
Има нещо особено забележително в отмирането на една величествена в миналото постройка. Пищните украси се разпадат, някога представителните помещения вече са дом на най-различни насекоми и многопластов прах. Елегантната архитектура пък става жертва на времето и природните стихии.
Представяме ви няколко имения, които имат както забележителен външен вид, така и интригуваща история.

Построен е между 1635 и 1640 г. Някога е бил богато обзаведен, но по време на Първата световна война, руските войски го унищожават интериора му. По-късно замъкът попада в ръцете на принц Роман Сангужко, който взима част от ценното му обзавеждане и през 1939 г. го отнася в Бразилия. След Втората световна война Съветският съюз го отваря и го превръща в туберкулозна болница.
Снимка: Sergiy Palamarchuk / Shutterstock.com

През 1956 г. обаче пламва пожар, който вилнее цели 3 седмици. Той унищожава и последните парченца от красивия интериор на Подгорецки. Галерията на изкуствата в Лвов се опитва да възстанови замъка, но на този етап няма видими промени.
Снимка: Sergiy Palamarchuk / Shutterstock.com

Шотландският имигрант Франсис Банермън купува острова през 1900 г. и изгражда замък, с който да рекламира огромния успех на своя военен бизнес. Две години след смъртта му през 1918 г. в замъка избухват 200 тона снаряда и барут, които унищожават малка част от структурата.
karenfoleyphotography / Shutterstock

Пожар разрушава етажите и покрива през 1969 г. От 1950 г. насам островът става необитаем, след като фериботът, пътуващ до него, потъва при буря. През 2009 г. една трета от замъка се срутва.
lev radin / Shutterstock

Построен е през 1866 г. от английски архитект за фамилията Лиедекерке-Беуфорт. Тя живее там до Втората световна война. Впоследствие замъкът е поет от Националната железница на Белгия.
Снимка: Luuk de Kok / Shutterstock

От 1991 г. насам е празен, тъй като фамилията отказва да го предаде на община Сел.
Снимка: Marat Dupri / Shutterstock

Руският архитект П. С. Бойцов създава множество средновековни замъци във френски стил през XIX век, но имението Мурмоцево е може би най-забележителният.
Снимка: Nadezhda Bolotina / Shutterstock

Снимка: lestnica / Shutterstock

Вила Карлтън е построена през 1894 година за лятна вила за богаташа Уилям Уайкоф.
Месец преди да се нанесе в нея, съпругата му получила сърдечен удар и получила. А в първата си нощ в имението, самият Уилям получил сърдечен удар и починал в съня си.
Снимка: Ivan Kokoulin / Shutterstock

Къщата е наследена от неговия син, но в последвалата Голяма депресия в САЩ семейството губи много пари и занемарява дома.
Вилата е продадена на General Electric, които планирали да е разрушат и за това обявили, че всеки може да си взема каквито иска строителни материали от нея. Така къщата останала без стъкла и голяма част от паркета.
В крайна сметка General Electric се отказали от нея.
Снимка: Ivan Kokoulin / Shutterstock

Първоначално имението се е казвало Кишкино-Оленино и Кишкино-Пустое. През 1723 г. попада в ръцете на капитан-лейтенант Г. Г. Скорняков-Писаев, който е бил близък с Петър I.
Снимка: Katerina Skobeleva / Shutterstock

От общо четирите крила, само 2 са напълно запазени. Третото е в развалини, четвъртото е напълно загубено.
Снимка: Katerina Skobeleva / Shutterstock