Additive Days – “Дни на 3D принтирането” е първото международно четиридневно събитие в България, посветено на 3D технологиите и дигиталното производство и тяхното приложение на Балканите и по света, организирано от B2N. Ще се проведе от 3 до 6 октомври, с основна локация: София Тех Парк.

Събитието има амбицията да излезе извън рамките на 3D принтирането единствено като способ за бързо прототипиране и дизайн и да демонстрира разнородното приложение на технологиите в области като образование, медицина, индустриален дизайн, автомобилостроене, авиация, култура и изкуство и др.

Адитивното производство има приложения във всички сфери на човешкия живот от принтирането на бижута и форми за сладки, през създаването на протези и инженерни прототипи, до употребата му за изграждане на самолетни турбини и цели сгради.

Програмата съдържа:

В Международна конференция, с акцент Балканите, ще участват водещи специалисти, които ще представят технолигията и нейното все по-масово навлизане в различни човешки дейности. Сред водещите презентатори в областта на инженеринга са: Олег Уентин от Дженеръл Електрик Адитив (или GE Additive), Кимон Асфаридис от solidThinking, Милош Йованович от Formlabs, проф. Георги Тодоров, ръководител на лабораторията 3DCLab - „Бързо прототипиране и 3Д креативност“ към София Тех Парк, Константин Рангелов от Dronamics и Мартин Тъпанков от Walltopia; ще видим и разберем повече за 3D биопринтерите и тяхната революция в областта на медицината от българския стартъп Printivo и словенци IRNAS, а параолимпиецът и лекоатлет Михаил Христов ще представи изработването на функционална протеза чрез 3D принтиране. На тема образование ще говорят Роберто Вдович от FabLab Загреб, Стаматис Полидорас от Технически Университет в Атина, Орлин Давчев от УАСГ, един от победителите в Ultimaker Educational Challenge от миналата година. По темата архитектура и изкуство ще се представят Волен Валентинов от VOOOD, Албена Баева, Лилиан Вандау и други поканените експерти от Европа и България.

Работилниците са професионално ориентирани към: денталната медицина – изработка на тотални протези за 24 часа и проектиране и изработване на хирургични водачи с помощта на 3D софтуер и 3D принтер Form 2; работилница за обратно инженерство – сканиране на обект с Artec скенер и превръщането му в CAD модел с Geomagic Design X; детска работилница, посветена на моделиране и принтиране на механизми от роботиката и др.

Партньори: София Тех Парк, Ultimaker, Formlabs,  solidThinking, BigRep, Robo3D, MarkForged, Artec

Медийни партньори: БНР – радио София; сп. „Мениджър“; Pixelmedia; Инженеринг ревю; ICT media – CIO, Computerworld, Networkworld, PCWorld; Дарик радио и др.

Gallery
Демо пространствата ще покажат най-новото от технологията на най-добрите производители на пазара в момента.

Можете да следите събитието във Facebook.

Gallery
Gallery
Gallery