За мнозина порастването се ограничава единствено и само до достигането на определена възраст. Но, уви, всички ние сме срещали хора и на 40, които все още не са достигнали психична зрялост.

Кога всъщност порастваме и какво представлява хармоничната, здрава личност? А кои са т.нар. инфантилни възрастни? Защо в нас често се крие едно непораснало дете? В какво продължава да вярва то и на 30 и повече годишна възраст и какво най-често ни пречи да се отделим от родителите си и да станем самостоятелни и отговорни личности?

По темата разговаряме с Диана Богданова-Николова - магистър психолог с над 23 год. професионален опит в психологическото консултиране и терапия. През 2001 г. завършва специалност Психология в Софийски университет. Първоначално се посвещава на работа с хората в организации, като менажира процеси по подбор, оценка и развитие на персонала, а в последните 15 години се ориентира изцяло към индивидуалното консултиране и терапевтиране на клиенти в свой собствен кабинет.

Можете да ни слушате в следните платформи:

- Spotify

- Spotify for Podcasters

- Apple Podcasts

- Storytel

- Pocket Casts

- SoundCloud

Визитка: Диана Богданова-Николова е магистър психолог с над 23 год. професионален опит в психологическото консултиране и терапия. Завършва специалност Психология в Софийски университет през 2001 г. Първоначално се посвещава на работа с хората в организации, като менажира процеси по подбор, оценка и развитие на персонала, а в последните 15 години се ориентира изцяло към индивидуалното консултиране и терапевтиране на клиенти в свой собствен кабинет. Работи с възрастни и тийнейджъри по проблеми, свързани с:

- конфликти между поколенията, между партньорите в двойката;

- проблеми в общуването, липсата на граници, грешки в ролевите модели;

- самооценка и идентичност, Аз- образ, кризи в индивидуалното развитие;

- тревожни разстройства, паник атаки; страхове.

 Член е на Българската и Европейската асоциация по Транзакционен анализ (БАТА) и (ЕАТА). Член е на Дружество на психолозите на Република България (ДПРБ).