Докато някои двойки се радват на хармонични отношения, други се карат за щяло и нещяло. Но точно когато се чувствате най-наранени, може да кажете неща, за които по-късно да се разкайвате. Независимо колко сте ядосани, никога не бива да губите самообладание и най-вече уважението си един към друг. Всъщност спорът само издава проблеми, с които трябва да се справите заедно като екип. Ето с кои 4 изречения можете да деескалирате ситуацията:

1. Имаш право.

Спорът неизменно се състои от диалог. Така след всяка изречена дума следва реакция и накрая всичко може да излезе от контрол. Ако прекъснете партньора или партньорката си с примирителното „съгласен (съгласна) съм с теб“, като не му (й) дадете възможност да отвърне, ще пресечете кавгата в зародиш.

2. Разбирам как се чувстваш.

Кога се караме всъщност? Обикновено когато се чувстваме неразбрани от половинката си. Ако покажете на него или на нея, че приемате чувствата му (й), колкото и да са негативни, значи проявявате разбиране за ситуацията. Така гневът на отсрещната страна бързо ще се изпари и ще можете заедно да намерите решение на проблема.

3. Аз не мисля така.  

Не трябва да изричате тези думи нито провокативно, нито агресивно. Изложете гледната си точка пред партньора или партньорката спокойно и делово. Само така той или тя ще има възможност да ви влезе в положение, без да се чувства засегнат(а).

4. Да обсъдим това по-късно.

Понякога спорът зацикля така, че в дадения момент дискусията вече няма смисъл. Тогава е най-разумно да го прекратите, като се оттеглите и останете насаме. След няколко часа светът обикновено изглежда различен.