Факти от света на генетиката: Идиотизмът не се предава от баща на син
1. Интелектът не се предава от баща на син. Това означава, че ако сте гений, синът ви със сигурност няма да наследи вашите гени.
2. Идиотизмът не се предава от баща на син. Т.е. ако сте пълен кретен, синът ви няма да бъде същият жалък идиот като вас, за което ви поздравяваме.
3. Интелектът може да се предаде само от бащата на дъщерята. И то само половината от него.
4. Мъжът може да наследи интелект само от майка си, който тя на свой ред е наследила от баща си.
5. Дъщерите на гениите ще бъдат наполовина по-интелигентни от бащите си, но синовете им ще бъдат гении. Ако баща им е глупав, дъщерите ще бъдат наполовина по-глупави от бащите си.
6. Ето защо почти няма нито гениални жени, нито стопроцентови жени-идиотки. За сметка на това обаче е пълно с мъже гении и мъже тъпаци. Оттук идват и поколенията на неудачници алкохолици, самотни майки и нобелови лауреати (почти всички мъже).
Изводи за мъжете:
1. За да предскажете интелигентността на сина си, погледнете бащата на съпругата си (ако той е академик, синът ви също ще бъде интелигентен).
2. Дъщеря ви ще наследи половината от вашата интелигентност. Но също така и половината от вашата глупост. По интелект ще бъде по-близка до вас (от сина ви). Нейният син ще наследи всичките ваши способности. Ако искате умно поколение, мечтайте за дъщеря.
3. Наследили сте вашия интелект от майка си (или по-скоро от дядо си).
Изводи за жените:
1. Синът ви е копие на баща ви по интелигентност и да му се карате "ти си тъп като баща си" не е съвсем правилно.
2. Дъщеря ви ще бъде като вас по възпитание, но умствено ще прилича на баща си. От друга страна, нейните синове ще бъдат интелектуални копия на вашия съпруг.
Смята се, че основният резултат от увеличаването на продължителността на живота е, че по-възрастните хора вече живеят по-дълго. Но това не е вярно. Основната, огромна, стратегическа, променяща живота последица от скока в продължителността на живота пред очите ни не е, че старостта сега продължава по-дълго, а че започва много по-късно.
За тези, които сега са на 40, 50, 55 години, старостта ще започне едва на 75-80 години. Това са 25 години - четвърт век! - по-късно, отколкото за поколението на нашите родители. Не толкова отдавна имаше само три основни периода в човешкия живот: младост, зрялост и старост. Сега "зрелостта" настъпва на 50 години и бележи началото на съвсем нов етап в човешкия живот, който преди просто не е съществувал.
Автор: Евгений Левитов